Vind jouw sport
Van atletiek tot zwemmen: met onze Sportzoeker vind je gemakkelijk jouw favoriete sport of activiteit. Met meer dan 4250 sportclubs is er altijd een sport die bij je past.
Eveline de Goeje doet aan langlaufen en neemt in maart deel aan de Special Olympics World Winter Games 2025. In onderstaand artikel vertelt zij over haar sport en over wat er allemaal komt kijken bij haar deelname aan de Winter Games in Turijn.
"Hallo allemaal, ik ben Eveline de Goeje. Ik woon in Leiden, maar ik langlauf al jaren lang in de winter op de borstelbanen van Langlaufvereniging Gouda. De vereniging heeft haar clubhuis en de banen op de ligweiden van het Groenhovenbad.
Ik ben gevraagd deel te nemen aan de Special Olympics World Winter Games die vanaf 8 maart tot en met 15 maart 2025 in Italië in Turijn plaats vinden. Dit is een heel groot sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking met ruim 1500 sporters uit 103 landen. Ik ben een langlaufer en ga dus deelnemen aan langlauf wedstrijden.
Samen met vijf andere langlaufers met een verstandelijk beperking en andere wintersporters zitten we in een echt Team-NL. Na de opening in Turijn op 8 maart worden de langlaufwedstrijden van de Special Olympics World Winter Games gehouden in de Italiaanse bergen in Pragelato. Dit ligt ten westen van Turijn hoog in de bergen. Ik vind dat erg leuk, maar ook wel spannend. Ik ben wel vaak met de vereniging en mijn ouders naar de sneeuw geweest om te langlaufen, maar nog nooit voor echte wedstrijden. Wel heb ik meegedaan met de special olympics games hier in Nederland, maar dat is op de wielrenfiets. Dat doe ik in de zomer. Op de foto kan je dat zien. Ik sta op een banier van de Special Olympics Nederland in mijn wielrenkleding en ik sta er naast in mijn langlaufkleding.
De hele Special Olympic beweging moet door sponsoring en eigen bijdragen van deelnemers worden betaald. Ik moet zelf dus ook bijdragen aan de kosten van de hele organisatie van de Special Olympics via het Nederlandse Team-NL. Ook moet ik bijdragen aan de echte Team-NL langlaufkleding die we als langlaufers gaan gebruiken. Ik moet zelf dat geld bij elkaar brengen zodat veel mensen zien dat er ook voor mensen met een verstandelijke beperking sport is en mensen ook in aanraking komen met mensen met een beperking. Ik ga daarom ook nog bij een school langs om te vertellen wat de Specials Olympics zijn en te laten zien wat mijn sport inhoudt.
Ik heb in de afgelopen maanden al veel geld opgehaald om deel te kunnen nemen. Ik heb dat gedaan door een crowd funding actie en door het verkopen van armbandjes die we zelf op de dagbesteding, waar ik werk, hebben gemaakt. Dat ging allemaal erg goed. Alles bij elkaar heb ik wel 2000 euro opgehaald zodat ikzelf, maar met mij vele honderden andere mensen met een beperking uit landen over de hele wereld aan deze winterspelen kunnen deelnemen.
Ik heb een speciale facebookpagina waar ik laat zie waar ik mee bezig ben voor deze spelen. Daar kun je op kijken en ik vind het leuk als je me gaat volgen."
Kijk voor meer informatie over langlaufvereniging Gouda op: https://www.langlauf.nl/
Van atletiek tot zwemmen: met onze Sportzoeker vind je gemakkelijk jouw favoriete sport of activiteit. Met meer dan 4250 sportclubs is er altijd een sport die bij je past.